Benelli SuperNova можна сміливо назвати найпопулярнішою і найтитулованішою європейською рушницею класу «стандарт-мануал» в практичній стрільбі. Перше, що кидається у вічі, коли дивишся на Benelli SuperNova — її незвичний дизайн та ергономіка.
Але причина її популярності в практичній стрільбі полягає далеко не в дизайні, а в функціональності, надійності механізму та тюнінгопридатності.
Benelli SuperNova є рушницею з продуманою ергономікою, тому її розбирання для чистки та поточного обслуговування не становить особливої проблеми.
В принципі, якщо ви змогли розібрати свою зброю, то на 99% можна бути впевненим в тому, що ви її зможете зібрати.
Це правило не загальне, звичайно, і в окремих випадках, як, наприклад, з міні-карабіном GSG-5, шанси зібрати його без належного досвіду і без інструкції вимірюються пропорцією 50/50 — можна зібрати, а можна й не зібрати.
Так склалося, що за сім попередніх років володіння рушницями Benelli SuperNova мені жодного разу не доводилося здійснювати повне розбирання ударно-спускового механізму.
Звичайно, я уважно вивчив роботу УСМ і розумів які деталі і як взаємодіють між собою, але без розбирання.
Benelli SuperNova найтитулованіша рушниця в практичній стрільбі в класі «стандарт-мануал» та найпопулярніша в стрільців цього класу в ССК «Практика».
З одного боку, це виглядає дивним, що європейська помпова рушниця з короткою, як для консервативного світу зброї, історією обійшла своїх іменитих конкурентів з США. Одначе, цьому є цілком зрозуміле пояснення.
В попередній частині я торкнувся питання необхідного тюнінгу Benelli SuperNova для спорту, зокрема доопрацювання вікна заряджання, цівки та важеля розмикача під використання найпопулярнішого методу швидкісного заряджання рушниці quad-load (дві пари по два набої підряд), а зараз хочу трішки глибше розкрити необхідність цих модифікацій і спосіб їх реалізації.
Ця частина присвячена проблемам, які очікують на власника в процесі інтенсивної експлуатації рушниці та способи їх діагностики і усунення.